Dermaroller

Dermaroller

Yüz gençleştirme, gözenek sıkılaştırma, leke ve çatlak tedavilerinde kullanılan Dermaroller, saç dökülmesine karşı da oldukça etkili bir uygulamadır.


Önceleri sadece profesyonel cilt bakımı uzmanları tarafından uygulanan dermaroller evde kullanıma uygun cilt bakımı aletleri arasında oldukça popüler. Cildin iletlenliğini ve dokular arasındaki geçirgenliği artırmakla birlikte, kolajen sentezini destekliyor olması sebebiyle  dermaroller kullanımı evde cilt bakımının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor diyebiliriz. 


Dermaroller Nedir?

Dermaroller, kalınlığı 0,5 ile 2,5 mm arasında değişen titanyum iğneciklerden oluşan silindir şeklindeki cilt bakımı aparat ve cihazlarının genel ismidir. Aynı anda cilt yüzeyinde sınırlı hasar yaratırken deri altına uzanan mikro kanallar açar, bu sayede cildin kolajen üretimi tetiklenir ve uygulanan cilt bakım ürünlerinin etkisi önemli ölçüde artar. 


Yaşlanmanın, derin dokularda meydana geldiğini anladığımız günden beri cilt yüzeyinde gençleşme, sıkılaşma elde etmek istiyorsak cilt altı dokulara ulaşmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Dermaroller işte bu ihtiyaca karşılık veren manuel bir uygulama aparatıdır.


İğneli silindir epidermiste belli bir açı ile farklı yönlerde hareket ettirilir ve paslanmaz titanyum iğneler, cildi deler. Böylece dermise kadar ulaşan mikro kanallar açmış oluruz. Artık cildi onarmak için kullanacağımız vitaminler, Hyaluronik asit gibi güçlü onarıcılar tam da göndermek istediğimiz dokulara nüfuz edebilir ve cildi, kontrollü hasar sebebiyle kolajen üretimine tetiklenmiş, doğal bir iyileşme sürecine sokar.


Dermaroller Ne İşe Yarar?

Birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılan Dermaroller, anti-aging koruma ve cilt gençleştirmede kullanılarak bakım rutinlerinin yani cilt bakımı ürünlerinin etkisini artırmamıza yarar.


Dermaroller cildin kendi kendini yenilemesine neden olurken kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini de harekete geçirir. Dolaşım yetersizliğinden kaynaklanan saç dökülmesi, selülit, cilt sarkması gibi sorunların giderilmesinde son derece etkilidir, cildin oksijen miktarını artırır. Dermaroller ayrıca saç güçlendirme için kullanılan popüler yöntemlerden biridir. 


Dermaroller Kullanım Alanları Nelerdir?

Cilt gençleştirme.

Akne izi tedavisi. 

Leke tedavisi.

Saç güçlendirme. 

Çatlak tedavisi.

Yara izi tedavileri.

Doğum sonrası çatlakları.

Gözenek sıkılaştırma.

Göz çevresi gençleştirme.

Dekolte gençleştirme.